Adobe’un Flash oyunları kaldırmasının ardından Flash oyunlar HTML5 formatına geçmeye başladı, bi de sizler için bu oyunlardan bazılarını derledik!!

Clumsy Bird:
Flappy Bird’ü hatırlıyor musunuz? Uygulama mağazalarını kasıp kavuran ve herkesin “Bu kadar basit ama oynaması zor bir oyun nasıl bu kadar bağımlılık yapabilir?” diye merak etmesine neden olan oyun. Şimdi, HTML5 kullanarak MelonJS ile yapılmış bir klonunun kaynak kodunu bulabilirsiniz ve adı Clumsy Bird. Bu oyun Ellison Leão tarafından geliştirilmiştir.

Clumsy Bird Game Play Link

Pacman In HTML5 Canvas:
Bu, orijinal Pacman oyununun HTML5 klonudur. Bu oyun, İsviçreli bir geliştirici olan Chregi tarafından geliştirilmiştir ve kaynak kodu, Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International Lisansı altında lisanslanmıştır. Bu oyunu bilgisayarınızın, WASD tuşları, Yön Okları ile oynayabildiğiniz gibi ekrandaki tuşlarla da oynayabilirsiniz. Mobil cihazınızdan oynamak isterseniz ise ekrandaki yön oklarını kullanmanız gerekir.

Pacman Game Play Link

Canvas Tetris:
Canvas Tetris’in, HTML5 canvas kullanılarak uygulanmış bir Tetris klonu olduğunu kolayca tahmin edebilirsiniz. Bu oyun Dionysis Zindros tarafından sadece 45 dakikada geliştirilmiştir. Bu oyunun yapımını YouTube’da izleyebilirsiniz. Oyunun kaynak kodu MIT lisansı altında lisanslanmıştır.

Canvas Tetris Game Play Link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir