Bir Çizgi Film Önerisi: Ninjago

Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar yazı giriyorum. Ve bu sefer konumuz Lego Ninjago: Spinjitzu’nun Ustaları adlı çizgi film aslında tam olarak “Çizgi film” Değil 3D ye benzer bir yapımda olduğun dan görsel içerik konusunda oldukça ileride olduğunu söyleyebiliriz.

Ninjago’daki olay Kai, Jay, Zane, Nya, Cole ve Lloyd adındaki ninjaların Ninjago’yu ele geçirmeye çalışan düşmanlardan Ninjago’yu korumasıdır Onlar çeşitli kötülüklerle savaşan kahramanlardır

Şimdi Ninjago’nun karakterlerini tanıyalım.

KARAKTERLER

Kai /Kırmızı Ninja: Kai ateş ninjasıdır. Lord Garmadon, Nya’yı kaçırdığında Sensei Wu’nun katılma davetini kabul etmiştir. Çok sabırsız birisidir. Silahı kılıçtır. “Yeşil Ninja” bölümünde bir seçim arasında kalıp Lloyd’u volkandan kurtarınca potansiyeline ulaşmıştır ve artık sorumluluğunun anlamını çok iyi bilmektedir. 4. sezondaki bir bölümde Usta Chen onu Lloyd’dan kıskandırıp kendi tarafına geçtiğini sanır ama aslında Kai Chen’i kandırmış ve asayı kırıp herkese güçlerini geri vermiştir.

Jay /Mavi Ninja: Jay yıldırım ninjasıdır. Kendisi takımın en hızlı konuşanı ve gevezesidir. Silahı naçatadır. Ailesinden bazen utanır. Kendisi hurdalıkta doğmuştur. İlk Spinjitzu’yu öğrenen kişidir. Airjitzuyu da ilk öğrenmiştir.

Zane /Beyaz Ninja/ Titanyum Ninja: Zane buz ninjasıdır. Espri yapamaz ve yapılınca anlamaz. “Tik Tak” adlı bölümde yaratıldığı evi bulur ve kendisinin robot olduğunu anlar ancak arkadaşları buna büyük bir tepki vermez. Zane kim olduğunu bilince gerçek potansiyeline ulaşır. Takımın en bilgesidir ve silahı ninja yıldızıdır ve ayrıca gerçek potansiyeline ilk ulaşan ninjadır.

Cole /Siyah Ninja: Cole toprak ninjasıdır. En kuvvetli Ninjadır. Silahı tırpandır. Babası Cole’un bir Ninjago Müzik Okulu’na gittiğini sanıyordu ama “Kraliyet Demircileri” bölümünde babası onun bir ninja olduğunu anlar ve bunu kabullenmez. Cole diş bıçağını hakkıyla kazanınca babası gururlanır. Cole babasını kurtararak potansiyeline ulaşır. 5. sezonda hayalete dönüşmüştür ve hala da hayalettir. Anma günü adlı özel bölümde ise yeniden insan olmuştur.

Lloyd Montgomery Garmadon/Yeşil Ninja/Altın Ninja: Ninjago’nun ana karakterlerinden olan Llyold Karanlık Lord Garmadon’un öz oğludur . Annesi Misako arkeolojisttir ve Llyold’un Yeşil Ninja olduğunu biliyordu. Kendisi aynı zamanda İlk Spinjitzu Ustası’nın tek ve öz torunudur. Kendisi kötüler okulundan kaçmıştır ve kendisini kötü olmaya adamıştır. Amcası Usta Wu tarafından takıma alınmıştır. “Yeşil Ninja” bölümünde Yeşil Ninja olduğu ortaya çıkmıştır. “Çocuk Oyuncağı” adlı bölümde yarının çayını (Sihirli Bir Çay) dökerek ninjalarla aynı yaşta olmuştur. “Spinjitzu Ustası’nın Yükselişi” bölümünde Altın Ninja olmuştur. Lanetliler Diyarı’na gitmiştir ve orada babasını görmüştür ancak kurtaramamıştır. Ninjaların en güçlüsü odur. Ninjago için savaşmış en iyi ve en büyük savaşçısıdır.

Nya Smith/Turkuaz Ninja/X Samuray: Nya önceden ninjalara Sensei Wu’ya Samuray X olarak yardım eden biriydi ama sonra Sensei Wu ve Misoko annesin su ustası olduğunu söyledi uzun bir eğitimden sonra hem spinjitzu ve airjitzu öğrendi.

Ninjalar Ve Ortadaki Kişi İse Sensei Wu

Ninjago’daki ana karakterler bu kadardı. Şimdi devam edelim. Öncelikle serinin 15 sezondan ve 1 filmden oluştuğunu söyleyebiliriz ayrıca Ninjago Cryistalized adı altında hala bölümleri çıkmakta. Ayrıca Ninjago geçen senelerde 10. yılını kutladı. Ve en iyi yanı izleyenler bilir sadece izlemekle kalmıyorsunuz aynı zamanda oldukça fazla olan oyuncağınında olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda videolarına, anketlerine, makalelerine, oyunlarına ve oyuncak setlerine buradan erişebilirsiniz. https://www.lego.com/tr-tr/kids/ninjago

3 comments

  1. Merhaba

    Lego Ninjago çok güzel çizgi film ancak yeni bölümleri nereden seyrediyorsunuz? Ben son bölümleri bulamıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir