En Renkli Battle Royale: Fortnite

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle fortrnite hakkında konuşacağız,isterseniz hemen başlayalım=)

Fortnite genel olarak battle royale modunda oynanır. Ancak birçok oyun kreatifde oluşturulabilecek milyonlarca server vardır. Ayrıca ücretli olan dünyayı kurtar modu vardır. Fortnite bilgisayar, Playstation ve Xbox gibi birçok platformda oynanabilmektedir.Oyun 14 Mart 2023 tarihi fiyatı ücretsizdir. Ben bugün sizlere battle royaleden bahsedicem. Hadi başlayalım.

Fortnitenin battle royale modunda maksimum 4 minimum 1 kişiye kadar oynanabilir. Bu oyun modunda evleri kazmalarla yıkarak çeşitli yapım malzemeleri elde edersiniz. Bu arada oldukça güvenli,herhangi bir kan unsuru yok. Neyse eğer 1den fazla oyuncuyla girerseniz o zaman canınız bitince yere düşersiniz. Bu olunca normalden 2 kat daha yavaş gidersiniz.Takım arkadaşınız yanınıza gelip iyileştirme tuşuna basılı tutunca yaklaşık 10 saniye sonra iyileşirsiniz.Yereyken canınız giderek azalır. Eğer çok geç kalırsanız yani yerdeyken ölürseniz bir tür kart bırakırsınız. Bu kartı etraftaki canlandırma otobüslerinde kullanırsanız arkadaşınızı iyileştirmiş olursunuz.

Bu oyunda milyonlarca karakter vardır. Bunlar belirli zamanlarda belirli karakterler mağazanıza gelir. Karakterlerle birlikte kazma,planör ve çanta gibi eşyalar Vp aracılığıyla alınabilir. Vp yi oyundan kazanabilirsiniz ve her oyundaki gibi parayla alabilirsiniz.Bu mağazadaki karakter,planör,çanta ve kazmaların nadirliği vardır. Bu nadirliklerinde çeşitli renkleri vardır.

Bahsettiğimiz Battle royalede çeşitli silahlar ve yine bu silahların nadirlikleri vardır.

Grafik 10/8

Oynanış 10/10

toplam puan: 20/18

Burada birkaç taktik vericem;

Diyelim ki ortalama bir mesafede adamla karşılaştınız;

a) Hemen bir duvar oluşturun. Hasar almışsanız kendinizi iyileştirin (oyunda iyileştirme itemleri var) ardından ister duvara bir pencere yapın,ister sağdan veya soldan çıkıpn rakiple çatışın.

b) duvarlar ve merdivenle aracılığıyla rakibinizden daha yüseğe çıkın.

c) eğer kendinize güveniyorsanız adamla karşı karşıya savaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir